Zmiany: Maseczki obowiązkowe na świeżym powietrzu na terenie całego kraju

0

Mateusz Morawiecki: Dziś mieliśmy rekordową liczbę zakażeń. Podwojenie dynamiki zakażeń może następować w ciągu trzech dni. Chcemy zastosować podobną strategię co kilka miesięcy temu.

Od 10 października wprowadzamy zasady obowiązujące w strefach żółtych w całym kraju. Oznacza to m.in. obowiązek zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

Już teraz w strefie żółtej jest ok. 100 powiatów, czyli 1/3 kraju. – Mamy do wybory, czy zamknąć w poszczególnych województwach ruch, czy wprowadzić pewne obostrzenia na terenie całym kraju – mówi. – Zdecydowaliśmy się na rozwiązanie, które komunikacyjnie jest bardziej jasne.

Wiemy, że w bogatych krajach dochodziło do dramatów, gdzie szpitale były niedostępne i chcemy zrobić wszystko, by u nas to się nie powtórzyło.

Dzisiaj cała Europa to nie tylko strefa żółta, ale w wielu krajach strefa czerwona. Są kraje, które już wprowadzają stany nadzwyczajne – dodaje premier.

Chrońmy życie naszych seniorów. Gorąco zachęcam wszystkich seniorów do pozostania w domach, by przemieszczanie było tylko wtedy, gdy jest to konieczne – apeluje Mateusz Morawiecki.

Wesela są rozsadnikiem, gdzie wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko – mówi premier, apelując o zachowanie dystansu.

Trwa konferencja Premiera RP – artykuł aktualizowany.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.