Kongres KIF już 12-15 czerwca w Krakowie!

Interdyscyplinarność przyszłością fizjoterapii i rehabilitacji

0

II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów, który odbędzie się w dniach 12-15 czerwca w Centrum Konferencyjnym ICE w Krakowie, to niezwykłe wydarzenie skierowane do fizjoterapeutów i przedstawicieli innych zawodów medycznych. Kongres, odbywający się pod hasłem “Interdyscyplinarność przyszłością rehabilitacji”, koncentruje się na fizjoterapii, rehabilitacji oraz współpracy między różnymi specjalnościami medycznymi, z pacjentem w centrum uwagi.

Wydarzenie to zostało objęte patronatem przez Ministra Zdrowia, Ministra Nauki, Marszałka Sejmu RP, Marszałka Senatu RP, Rzecznika Praw Pacjenta, Prezydenta Miasta Krakowa oraz KRKFiIS Polskiej Akademii Nauk. Dzięki temu, II Kongres KIF zyskał prestiż i znaczenie na skalę ogólnopolską.

Spotkanie autorytetów medycznych

Kongres zgromadzi w jednym miejscu wybitne autorytety z różnych dziedzin medycyny – zarówno ekspertów z Polski, jak i z zagranicy. Będzie to okazja do wymiany doświadczeń, wiedzy oraz nawiązywania wartościowych kontaktów zawodowych.

Kongres w liczbach

II Kongres KIF to wydarzenie imponujące swoim rozmachem i bogatym programem. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w:

  • 116 warsztatach,
  • ponad 100 wykładach,
  • 25 sesjach naukowych,
  • 5 panelach dyskusyjnych.

Główne zagadnienia

Podczas kongresu poruszone zostaną kluczowe tematy związane z interdyscyplinarną rehabilitacją i fizjoterapią. Główne zagadnienia obejmują:

  1. Zapobieganie, diagnostyka i fizjoterapia w leczeniu obrażeń i chorób narządu ruchu, z uwzględnieniem różnych specjalności medycznych, takich jak pediatria, geriatria, pulmonologia, onkologia, neurologia, neurochirurgia, kardiologia, kardiochirurgia, ginekologia oraz medycyna sportowa, w tym sport osób z niepełnosprawnościami.
  2. Standaryzacja postępowania diagnostycznego lekarskiego i fizjoterapeutycznego dla potrzeb planowania i monitorowania kompleksowego leczenia.
  3. Zastosowanie różnych metod i modeli fizjoterapii klinicznej oraz problematyka fizjoterapii refundowanej, komercyjnej i uzdrowiskowej.
  4. Wyzwania i koncepcje kształcenia przed i po dyplomie z planowanym rozszerzaniem kompetencji fizjoterapeutów.
  5. Nowe technologie w rehabilitacji oraz sesje dla studentów, doktorantów, fizjoterapeutów w trakcie specjalizacji, jak również sesje otwarte.

rejestracja i szczegółowe informacje

Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie mogą zarejestrować się przez formularz internetowy dostępny na stronie kongresowej. Szczegółowy program oraz dodatkowe informacje można znaleźć pod adresem II Kongres Krajowej Izby Fizjoterapeutów.

Centrum Kongresowe ICE w Krakowie

Wydarzenie odbędzie się w prestiżowym Centrum Kongresowym ICE w Krakowie, które łączy nowoczesność, elegancję i funkcjonalność. ICE oferuje przestrzeń idealnie dostosowaną do organizacji tak dużego przedsięwzięcia, z funkcjonalnymi salami, elastycznymi przestrzeniami warsztatowymi oraz pięknym foyer z panoramą Krakowa, sprzyjającymi nieformalnym rozmowom i relaksowi między sesjami.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów (KIF)

KIF jest samorządem zawodowym zrzeszającym wszystkich polskich fizjoterapeutów z prawem wykonywania zawodu. Głównym zadaniem KIF jest reprezentowanie fizjoterapeutów oraz nadzorowanie właściwego wykonywania tego zawodu w interesie publicznym. Samorząd liczy ponad 78 tysięcy członków, w tym fizjoterapeutów z tytułem magistra, licencjata i technika. KIF prowadzi Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów, który jest dostępny dla wszystkich zainteresowanych.

Komitet naukowy

Prezydent II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów: dr Tomasz Dybek.

Wiceprezydenci II Kongresu: dr Dominika Batycka-Stachnik, mgr Hanna Kowalewska, dr n. o zdr. Rafał Trąbka.

Przewodniczący Komitetu Naukowego: prof. n. med i n. o zdr. dr hab. Andrzej Czamara.

Wiceprzewodnicząca Komitetu Naukowego: dr hab. n. o zdr. Elżbieta Skorupska.

Członkowie Komitetu Naukowego obejmują liczne autorytety z dziedziny medycyny i fizjoterapii, których pełna lista znajduje się na stronie kongresowej.

Patronat medialny OddechZycia.pl

Z dumą informujemy, że patronem medialnym II Kongresu Krajowej Izby Fizjoterapeutów jest portal OddechZycia.pl

 

rejestracja: https://kongres.kif.info.pl/

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.