Fundacja Wielka radość na małych kółkach wsparła chorych na mukowiscydozę w Dziekanowie Leśnym

fot. Fundacja Wielka Radość na Małych Kółkach
0

1 czerwca br. Fundacja Wielka radość na małych kółkach, odwiedziła Samodzielny Zespół Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej im. Dzieci Warszawy w Dziekanowie Leśnym, a dokładnie Centrum Leczenia Mukowiscydozy – największy dziecięcy ośrodek leczenia mukowiscydozy w Polsce.

Tego dnia na ręce Profesor Doroty Sands, przedstawiciele fundacji przekazali 11 rowerów i hulajnogę dla małych pacjentów tego ośrodka chorujących na mukowiscydozę.

Czemu właśnie tam? Jak nam wyjaśnili pracownicy Centrum, chorzy na mukowiscydozę powinni być zachęcani do dodatkowej aktywności fizycznej, a jazda na rowerze będzie pomagać im w fizjoterapii układu oddechowego i dodatkowo sprawi radość w czasie długiej hospitalizacji. Cieszymy się, że mogliśmy uszczęśliwić kolejne dzieciaki i pomóc tak wspaniałej placówce. To dla nas nowe doświadczenie, pierwszy raz rowery remontowaliśmy dla szpitala. Jak widać oprócz wysoce specjalistycznej aparatury, także takie sportowe wyposażenie jest potrzebne. Nie zdążyliśmy jeszcze wyjechać z Warszawy, a już dostaliśmy pierwsze zdjęcia pacjentów korzystających z naszych podarków na Dzień Dziecka.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.