20 tys. opakowań Trisept Mix dla Włoch

fot. TZF Polfa (Twitter)
0

TZF Polfa przekazała środek wirusobójczy Trisept Mix dla Włoch i San Marino. Dzisiaj, w obecności Wiceministra Spraw Zagranicznych Marcina Przydacza, Wiceministra Aktywów Państwowych Macieja Małeckiego oraz ambasadora Republiki Włoch Aldo Amati, kończono kompletowanie zestawu środków wirusobójczych mających pomóc w sytuacji na miejscu. TZF Polfa nadal, bez przerwy przez 7 dni w tygodniu produkuje środki dla rynku polskiego.

– Dziś wysiłek wszystkich spółek Skarbu Państwa zorientowany jest na walkę z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Polfa Tarchomin włączyła się w tę walkę jako jedna z pierwszych – w błyskawicznym tempie znacznie zwiększyła produkcję płynu do dezynfekcji, by wspomóc Polaków w tym trudnym czasie. Nie możemy jednak zapomnieć, że nie jesteśmy sami w tej walce – dziś transport płynu wyprodukowanego przez Polfę Tarchomin wyrusza do Włoch i San Marino, by wesprzeć te państwa, tak mocno dotknięte przez obecny kryzys. Dziękuję pracownikom Polfy Tarchomin i pracownikom innych spółek Skarbu Państwa, którzy tak mocno angażują się w walkę o zdrowie i bezpieczeństwo Polaków. Spółki te po raz kolejny zdają egzamin z odpowiedzialności w biznesie – powiedział Maciej Małecki, Wiceminister Aktywów Państwowych.
TZF Polfa od ponad 3 tygodni bez przerwy produkuje płyny do dezynfekcji (Trisept TZF, Trisept Max, Trisept Mix, Trisept Complex i Dezynmax). Środki te są dostępne w aptekach, firma realizuje również zamówienia dla jednostek publicznych. Do tej pory wyprodukowano ponad 5 milionów litrów płynów. Produkcja trwa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. W tym celu firma zakupiła i uruchomiła nową linię produkcyjną.
Do produkcji środków do dezynfekcji używany jest etanol najwyższej jakości, posiadający certyfikat ECHA. Ze względu na duże zapotrzebowanie na rynku jego producent istotnie zwiększył wydajność, co może nieznacznie zmienić charakterystykę organoleptyczną etanolu. Produkt zachowuje przy tym wszystkie cechy biobójcze.

https://twitter.com/TZFPolfa/status/1247501061654487042

Ze względu na zapewnienie dostaw na rynku strategicznie ważnych produktów takich jak insuliny i antybiotyki do procesu rozlania płynu częściowo wykorzystano zewnętrznych dostawców.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.