Profesjonalna sprężarka do zadań bojowych w mukowiscydozie Flaem AIRPRO 3000 Plus (AP30)

0

Na polskim rynku od jakiegoś czasu zwiększa się liczba produktów medycznych dostosowanych do potrzeb chorych na mukowiscydozę, w tym sprężarek, inhalatorów i nebulizatorów. Ze względu na ilość i długość wykonywanych inhalacji/nebulizacji u pacjentów z mukowiscydozą, spora część sprężarek i inhalatorów nie wytrzymuje eksploatacji i ulega awarii lub w trakcie, stopniowo pogarszają się parametry urządzenia. Do tego dochodzi specyfika stosowanych leków w mukowiscydozie. Niektóre są wyjątkowo gęste bądź lepkie i trudne do rozpylenia przy użyciu nieodpowiednich inhalatorów i nebulizatorów. Dlatego cieszy, że na rynku polskim pojawiają się sprzęty linii profesjonalnej, dostępne do niedawna jedynie w USA czy krajach Europy Zachodniej.

Dzisiaj chcieliśmy pokazać produkt włoski, znanego i cenionego na świecie producenta sprzętów medycznych Flaem.

Flaem AIRPRO 3000 Plus (AP30)

Flaem AIRPRO 3000 Plus, znany w Polsce też jako AP30 to wyprodukowana we Włoszech przez firmę Flaem, sprężarka z linii profesjonalnej Flaem Pro Line, skierowana głównie do pacjentów w szpitalach i ośrodkach zdrowia. W odróżnieniu od dużej części sprężarek dostępnych dla pacjentów do zastosowań domowych,  AIRPRO 3000 Plus charakteryzuje się dużą sprawnością techniczną i wytrzymałością na ciężką eksploatację, z jaką mamy do czynienia w przypadku terapii mukowiscydozy.

Manometr i płynna regulacja ciśnienia

Sprężarkę wyróżnia zamontowany w środku obudowy bardzo trwały kompresor do pracy ciągłej. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w manometr oraz płynną regulacją ustawień ciśnienia. Manometr gwarantuje kontrolę prawidłowości pracy kompresora, umożliwia zastosowanie innych nebulizatorów według parametrów zalecanych do ich prawidłowego działania. Dzięki możliwości zmiany ciśnienia możemy regulować rozmiar MMAD cząsteczek leku oraz szybkość nebulizacji.

Dane techniczne

Urządzenie jest produktem medycznym dopuszczonym do obrotu w EU i Polsce.

MMAD wg. nowej normy EN13544-1 w zależności od ustawień inhalatora
Frakcja wdychana [respirabilna] < 5 μm (FPF)% w zależności od ustawień inhalatora
Tryb pracy ciągły
Głośność 55 db (A)
Przepływ powietrza z nebulizatora w zależności od ustawień inhalatora
Ciśnienie robocze z nebulizatora w zależności od ustawień inhalatora
Ciśnienie maksymalne 3,5±0,5 bar
Waga urządzenia 2,4 kg
Wydajność kompresora 14l/min

 

Urządzenie pracuje z użyciem napięcia dostępnego w Polsce. Wyposażone jest w gniazdo napięcia do kabla identycznego jak w komputerach stacjonarnych (w zestawie jest zawsze kabel zasilający).

Wersja AP-30 dla chorych na mukowiscydozę

Standardowo wyposażony zestaw Flaem AIRPRO 3000 Plus oprócz sprężarki zawiera włoski nebulizator tej samej firmy, RF7 Dual Speed Plus.

Ponieważ w przypadku chorych na mukowiscydozę istnieje potrzeba bardzo częstego wyparzania w gotującej wodzie lub w elektrycznych wyparzarkach, firma BG BHU MedycznyDlaDzieci.pl przygotowała zmodyfikowany zestaw, zawierający inny nebulizator.

Ap-30 to zestaw składający się ze sprężarki Flaem AIRPRO 3000 Plus oraz kanadyjskiego nebulizatora firmy Trudell Medical –  AeroEclipse XL BAN.

AeroEclipse XL BAN to popularny w Kanadzie i USA, ale także w Europie w Austrii, Holandii i Anglii nebulizator. W ciągu ostatnich 10 lat przeprowadzono na nim szereg badań dla sporej części leków wziewnych, w tym tych stosowanych w mukowiscydozie.

Ważną cechą nebulizatora AeroEclipse XL BAN jest możliwość wykonywania pełnej sterylizacji do temperatury 137 stopni C (produkt jest wytrzymały na wielokrotne gotowanie czy wyparzanie).

Więcej o nebulizatorze AeroEclipse XL BAN pisaliśmy w artykule: Inhalator Ombra z nebulizatorem AeroEclipse XL BAN – opinie (w artykule m.in. recenzja produktu, opinie chorych na mukowiscydozę, parametry techniczne).

Zestaw AP-30 można zakupić w sklepie internetowym firmy MedycznyDlaDzieci.pl

O firmie Flaem Nuova

Flaem Nuova jest obecna na włoskim i europejskim rynku sprzętu medycznego od 1966 roku. Firma specjalizuje się w projektowaniu i produkcji sprzętów do fizjoterapii oddechowej w terapii różnych chorób układu oddechowego takich jak mukowiscydoza i POChP.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.