Redakcja portalu Oddech Życia

Platforma/portal „Oddech życia – mukowiscydoza” działa na zasadach non-profit i opiera się na pracy wolontariuszy redaktorów, w tym specjalistów z zakresu medycyny, biotechnologii i farmacji oraz opieki społecznej.

Kontakt do redakcji: [email protected], twitter @oddechzycia.pl lub telefonicznie +48 578 632 026

12804547_903692683062703_1911650400_nAnika Zadylak – autorka bloga tamtastronalustra.blog.pl, dziennikarka Radia Revolta, publicystka w portalu „Mądrzy Rodzice”, portalu dla kobiet OhMe oraz „Oddech Życia”. W odważnych tekstach porusza sprawy trudne i ciężkie.

Marzymy o ogromnych wygranych pieniężnych, o pięknych, luksusowych autach. O wakacjach w bogatych kurortach, o wielkich domach, w którym potem siedzimy sami przy zbyt dużym stole. Pragniemy filmowych miłości, romantycznych uniesień, prezentów z diamentami. A są tacy, którzy z całych swoich sił, marzą tylko o jednym. O widoku wschodzącego słońca, bo wiedzą, że nie ma nic cenniejszego i ważniejszego nad życie. A każdy nowy, budzący się po ciężkiej nocy dzień, uświadamia im, że wygrali wszystko. Wdech i wydech. Cichy szum krwi płynącej w żyłach, w takt bijącego serca. I lustro, które uświadamia ci, że cuda się zdarzają. Musisz tylko uwierzyć. Chcieć. Zapragnąć. I otworzyć oczy – Anika.

Zobacz artykuły Aniki Zadylak

 

A_GiżyckaAgata Giżycka – z wykształcenia biotechnolog medyczny, analityk medyczny, naukowiec, członkini Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc i European Respiratory Society. Jej zainteresowania koncentrują się w obszarze zastosowań mezenchymalnych oraz indukowanych pluripotencjalnych komórek macierzystych, a także nowatorskich terapii genetycznych. Agata pomaga nam w najtrudniejszych tematach dotyczących między innymi najnowszych osiągnięć genetyki, eksperymentalnych terapii.

W trakcie swojej dotychczasowej drogi zawodowej zajmowałam się zarówno biologią molekularną, hodowlami komórkowymi jak i mikrobiologią, a swoje umiejętności cały czas rozwijam uczestnicząc w seminariach i warsztatach poświęconych tej tematyce. 

Zobacz artykuły Agaty Giżyckiej

 

10341463_289941751173763_7047713732482719332_nEwa Kochanek – absolwentka Uniwersytetu Opolskiego na kierunku „Terapia pedagogiczna z pedagogiką specjalną”. Podyplomowe studia na kierunku „Logopedia”, „Organizacja i zarządzanie placówkami opiekuńczymi i pomocą społeczną”, specjalizacja I stopnia z pracy socjalnej.

W redakcji nasza specjalistka od spraw socjalnych, projektów pomocowych, kontaktów z PCPR, ZUS i PFRON.

Zobacz artykuły Ewy Kochanek

 

Mirosław Wójcik

Mirosław Wójcik – twórca i redaktor naczelny „Oddechu Życia”, autor tekstów poświęconych eksperymentalnym terapiom, nowym lekom, tłumacz doniesień prasowych i artykułów zagranicznych. W latach 1996-2014 twórca i właściciel największego i najstarszego w Polsce portalu poświęconego biologii, ochronie środowiska i medycynie „biolog.pl”, w latach 2007-2014 redaktor naczelny dziennika naukowego „BIOLOG”. Były pracownik Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. Członek Polskiego Towarzystwa Mukowiscydozy.

Kontakt: [email protected]ia.pl lub telefonicznie +48 578 632 026


Udostępnień